BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Bota

Shpërthim i fuqishëm në një karburant, raportohet për 125 viktima

Shpërthim i fuqishëm në një karburant, raportohet për

Të paktën 125 persona janë vrarë nga një shpërthim i fuqishëm në një depo karburanti në Nagorno-Karabakh, sipas mediave të Azerbajxhanit.

Shpërthimi ndodhi ndërsa njerëzit që iknin nga rajoni i diskutueshëm në Armeni u rreshtuan për karburant, thanë autoritetet separatiste.

Numri i të vdekurve u raportua nga Interfax Azerbajxhan, duke cituar ministrinë armene të Shëndetësisë.

Më herët u konfirmua se 20 persona kishin vdekur. Nuk dihet menjëherë se çfarë e shkaktoi shpërthimin.

Qindra të tjerë thuhet se u plagosën në shpërthimin që ndodhi pranë kryeqytetit rajonal të Stepanakertit të hënën.

Mijëra armenë etnikë po largohen nga territori, duke thënë se kanë frikë nga spastrimi etnik pasi ushtria e Azerbajxhanit rimori kontrollin mbi të javën e kaluar.