Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Shpërthim në fabrikën e gazifikimit, 10 të vdekur

Postuar: 20/07/2019 - 15:05

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën,19 janë plagosur  dhe pesë të tjerë janë raportuar të zhdukur si pasojë e shpërthimit të një fabrike gazifikimi. Ngjarja ka ndodhur në provincën Henan të Kinës qendrore, ndërsa numri i viktimave mund të rritet.
 
Mediat vendase raportojnë se shpërthimi ndodhi në zonën e ndarjes së ajrit dhe jo në zonën e rezervuarit të gazit.
 
Shpërthimet për shkak të aksidenteve janë të zakonshme në Kinë, përgjithësisht në sektorin industrial.
 
Në nëntor 2018, një rrjedhje gazi në një fabrikë kimike shkaktoi një shpërthim që rezultoi me vdekjen e 23 njerëzve në Zangzhuk City, i cili do të organizojë Lojërat Olimpike Dimërore 2022 dhe ndodhet 200 km në veriperëndim të Pekinit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 12:41

Është gjetur pajetë një 21-vjeçar, djalë i një tregtari miliarder të arit. Mediat e huaja shkruajnë se ai i ka dhënë fund jetës duke u varur, pasi nuk përballoi dot ndarjen nga e dashura.

Postuar: 24/08/2019 - 07:54

Kina ka njoftuar dje ngritje tarifash për produkte amerikane në vlerë 75 miliardë dollarë, në kun

Postuar: 23/08/2019 - 21:01

Ka ndërruar jetë një nga njerëzit më të pasur në botë.

Postuar: 23/08/2019 - 18:09

Kryediplomati i Koresë së Veriut quajti sot sekretarin amerikan të shtetit Mike Pompeo, një &ld

Postuar: 23/08/2019 - 17:13

Kina ka njoftuar sot ngritje tarifash për produkte amerikane në vlerë $75 miliardë, në kundërpë

Postuar: 23/08/2019 - 16:59

Presidenti rus Vladimir Putin urdhëroi sot ushtrinë të kryejë "reagime simetrike" nda

Postuar: 23/08/2019 - 16:09

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur në një qytet të Turqisë që ka ngritur në këmbë të gjithë autori