BREAKING NEWS

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në Shqipëri

Regjistrohen 40 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike? Kreshnik Spahiu bën parashikimin e BUJSHËM, zbërthen skenarin e ish-kryeministrit: Do ndodhë në shtator. Uroj që ambasadorja Kim të kuptojë këtë!

Sali Berisha do të largohet përfundimisht nga Partia Demokratike?
x
BREAKING NEWS

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon ‘BOMBËN’, zbulon për herë të parë fundin fatal që e pret Sali Berishën pas shpalljes ‘non grata’: Deklarata e Yuri Kim rrugë shpëtimi për Bashën, ja çfarë pritet

“Një ndryshim i madh po vjen”/ Spartak Ngjela lëshon
x
BREAKING NEWS

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14 fëmijë shqiptarë që ishin të ngujuar në kampin e ferrit ‘Al Hol’ në Siri, shoqërohen nga Rama dhe Çuçi (VIDEO)

Vjen momenti i shumëpritur! Mbërrijnë në atdhe 5 gra dhe 14
x

Bota

“Shpresoj të mos jetë si Trump”, Putin flet për Biden para takimit të tyre në Gjenevë

“Shpresoj të mos jetë si Trump”, Putin flet për Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin shpreson se homologu i tij amerikan, Joe Biden, do të jetë më pak impulsiv se paraardhësi i tij, Donald Trump.

Në një intervistë për NBC News, Putin u shpreh se e vlerësonte ish-presidentin Trump, por theksoi se ai i merrte vendimet duke qenë shumë impulsiv, shkruan BBC.

Sipas tij, Kreu i tanishëm i Shtetit Amerikan, ka një pjekuri më të madhe, dhe një karrierë të gjatë në politikë. Intervista e Putin, vjen pak ditë para se të dy udhëheqësit të takohen në Gjenevë.

“Ky është një lloj tjetër personi dhe është shpresa ime e madhe që, po, ka disa përparësi, disa disavantazhe, por nuk do të ketë lëvizje të bazuara në impulse në emër të presidentit të ulur të SHBA,” tha Putin për Biden.

Komentet e fundit nga udhëheqësi rus vijnë ndërsa Biden viziton Mbretërinë e Bashkuar për samitin e G7, udhëtimin e tij të parë zyrtar jashtë që prej marrjes së detyrës në fillim të këtij viti.