BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Bota

Shtangen peshkatarët, shohin me sy momentet kur peshkaqeni gëlltitet nga monstra e detit (VIDEO)

Shtangen peshkatarët, shohin me sy momentet kur peshkaqeni gëlltitet

Një grup peshkatarësh që kishin gjuajtur një peshkaqen me grepat e tyre në brigjet e Florida po përpiqeshin ta ngrinin në barkë, kur vërejtën ter hije të frikshme gjigante që vinin nga poshtë thellësive.

Në momentet e regjistruara në video shihet sesi peshkaqeni më shumë se 1.5 metra i gjatë gëlltitet nga krijesa gjigante para peshkatërave të sthangur.

Peshqit gjigantë të thellësive të njohur në SHBA si ‘Golia e Atlantikut’ ose “grouper” kishin ndjekur kapjne e pshkatarëve.

Papritur një prej tyre ngrihet në sipërfaqe dhe e gëlltit peshkaqenin me një kafshatë.

Një nga peshkatarët, 57 vjeçari John nuk i beson syve kur peshqit monstër largohen me prenë e tyre në gojë dhe këpusin fijen e grepit.

“Ne ishim duke gjuajtur për peshkaqen kur papritur tre golia nisën të silleshin poshtë barkës, duke pritur që kapja jonë të afrohej. Ato e kapën peshkaqenin, e hëngrën, e morën poshte dhe këputën fijen. Po përdornim fije të testuar për 25 kg”.