BREAKING NEWS

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela paralajmëron lëvizjen që do të luftojë korrupsionin politik në nivele të larta: Do jetë fundi i...

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela
x

Bota

Shtatë të vrarë nga shpërthimi i gazit në bllokun e apartamenteve

Shtatë të vrarë nga shpërthimi i gazit në bllokun e
Një shpërthim gazi në një ndërtesë apartamentesh banimi në lindje të Sllovakisë ka lënë sot shtatë njerëz të vdekur dhe dhjetra të plagosur.
 
Zjarrfikësit dhe zyrtarët vendas në Presov njoftuan numrin e viktimave duke thënë se një person është ende i humbur.
Shpërthimi ndodhi në katet e sipërme të ndërtesës 12 katëshe, duke shkaktuar një zjarr të madh që shkatërroi thuajse tre kate.
 
 Më shumë se 100 zjarrfikës morën pjesë në përpjekjet e shpëtimit dhe shuarjes së flakëve. Kryeminsitri i vendit vizitoi sot vendngjarjen dhe tha se pallati është aq i dëmtuar sa me shumë gjasa do të shembet.
 

Më të lexuarat