BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x
BREAKING NEWS

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në Shqipëri, kryeministrja italiane tallet me Edi Ramën dhe përkëdhel presidentin Vuçiç

Meloni hap fabrikë në Serbi dhe sjell afrikanë në
x
BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x

Bota

“Është më lirë se azili”/ Njihuni me historinë e dy të moshuarve që kanë prenotuar 51 kroçere radhazi

“Është më lirë se azili”/ Njihuni me

Një çift pensionistësh kanë prenotuar 51 kroçere radhazi, pasi sipas tyre jeta në det është më e lirë se shtëpia e të moshuarve

Marty dhe Jess Ansen filluan udhëtimin e tyre maratonë qershorin e kaluar kur hipën në “Princesha Coral”. Në një vit e gjysmë ata i kanë kaluar ditët duke kërcyer, ngrënë, duke bërë miq të rinj dhe duke parë botën.

Dyshja nga Australia, janë bërë si “të famshëm në bord”, sipas menaxherit Ren van Rooyen. Të tjerë që i bashkohen anijes për lundrime më të shkurtra kërkojnë të takojnë çiftin, historia e të cilëve ka frymëzuar njerëzit në vendin e tyre.

Marty thotë se janë mësuar aq shumë me jetën në det sa nuk dinë më të rregullojnë një shtrat apo të gatuajnë një vakt, tha ai me shaka.

Pensionistët kanë udhëtuar për dekada, por vendosën të pushojnë me kohë të plotë pas pandemisë Covid. Pasi u ndjenë sikur humbën disa vite argëtim mes bllokimit të rreptë australian, ata krijuan një plan për të kaluar ditët e tyre me pushime.

Dyshja kanë të gjitha vaktet e tyre të përfshira në çmimin e biletës dhe arrijnë të anashkalojnë punët e përditshme falë një ekipi të stafit në bord që pastron dhomën e tyre.

Ata thonë se stili i jetesës është më i lirë se sa ata të hyjnë në një shtëpi pleqsh.

Në javët në vijim çifti do të lundrojë nëpër Hawaii. Ata kanë ende tetë muaj të tjerë në bordin e Princeshës Coral para se të zbarkojnë për disa muaj në tokë të thatë. Megjithatë, pushimi është i shkurtër, me Jess dhe Marty që më pas planifikojnë të nisin një lundrim njëvjeçar në bordin e “Princeshës së Kurorës”.