BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet situata epidemiologjike në vend

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët: Ja si paraqitet
x
BREAKING NEWS

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti: Ja çfarë do të ndodhë së shpejti

“Le të shohim nga e ardhmja”, Edi Rama jep lajmin nga Egjipti:
x
BREAKING NEWS

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre marrëveshjet e rëndësishme

Edi Rama pritet me ceremoni shtetërore në Egjipt, nënshkruhen tre
x
BREAKING NEWS

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin. Ja çfarë ka ndodhur në kufi

Plas skandali/ Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis
x
BREAKING NEWS

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, kush është emri i njohur që i besohet posti i rëndësishëm

Vendimi hyn menjëherë në fuqi/ Emërohet drejtori i
x
BREAKING NEWS

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të ardhurave, ja pronat që zotërojnë politikanët shqiptarë, nga Meta e Berisha, te Rama, Basha e deputetët

Projekti/ Sekuestrohen pasuritë që kalojnë 2-fishin e të
x
BREAKING NEWS

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë “garda e vjetër” u përjashtuan prej tij, “Foltoren” po e përdor si mjet shantazhi

Zbardhet qarkorja, PD rrëzon Berishën: Topalli, Imami dhe gjithë
x
BREAKING NEWS

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as në nëntor, presidenti vijon luftën në prapaskenë

Shkarkimi i Metës pa afat, seanca në Kushtetuese nuk parashikohet as
x

Bota

Shtetet e Bashkuara rihapen për udhëtarët e vaksinuar plotësisht

Shtetet e Bashkuara rihapen për udhëtarët e vaksinuar

Nga fillimi i nëntorit, të gjithë udhëtarët ndërkombëtarë të vaksinuar plotësisht do të mund të hyjnë në Shtetet e Bashkuara. Kjo u deklarua nga Shtëpia e Bardhë duke konfirmuar thashethemet e qarkulluara, ndërsa Qendra për Sëmundjet dhe Parandalimin do të përcaktojë se çfarë nënkuptohet me vaksinimin e  plotë.

Udhëtarët ndërkombëtarë, Europa, Britania e Madhe, Kina, Irani dhe Brazili, të cilët do të hyjnë në Shtetet e Bashkuara do të duhet të paraqesin prova të vaksinës para se të nsien, së bashku me rezultatin negativ të një testi Covid të kryer tre ditë para udhëtimit. Kjo u konfirmua nga Koordinatori i Shtëpisë së Bardhë për Përgjigjen ndaj Covid Jeff Zients.

Në njoftimin për lehtësimin e kufizimeve, administrata e Biden thekson se qytetarët amerikanë të pavaksinuar do të kenë nevojë për një test një ditë para nisjes për në Shtetet e Bashkuara. Ata që janë të vaksinuar nuk do të duhet të karantinohen dhe linjat ajrore, sipas dispozitave, do të duhet të mbledhin informacion për pasagjerët për të lehtësuar gjurmimin.