BREAKING NEWS

“Të gjitha gati brenda vitit 2021”, Rama jep lajmin fantastik

“Të gjitha gati brenda vitit 2021”, Rama jep lajmin fantastik
x

Bota

Shteti shumë afër nesh ku ka qindra shqiptarë merr masa të forta, mbyllen shkollat në Selanik, zbrazin supermarketet. Ja çfarë po ndodh

Shteti shumë afër nesh ku ka qindra shqiptarë merr masa të

Koronavirusi ka mbërthyer gjithë botën me panik, ku vazhdon që numri i viktimave të rritet, po ashtu edhe persoant e infektuar arrijnë shifra të frishme. Greqia ka shkuar deri në mbylljen e disa shkollave në Selanik.

Ky reagim ka ardhur pasi ditën e djeshme në Selanik është regjistruar rasti i parë i një personi të infektuar me koronavirus. Bëhet fjalë për një 38-vjeçare e cila u kthye nga Milano.

Qytetarët në Selanik filluan të zbraznin supermarketet nga frika se virusi do të përhapet dhe kanë marrë masa paraprake nëse do të jetë e nevojshme të izolohen.

Sipas mediave greke dyshohet dhe për një tjetër të prekur në qytetin e Larisës por që analizat e tij pritet të dalin pas disa orësh.

Qeveria greke ka marrë masat për virusin vdekjeprurës pasi kanë vendosur në karantinë të gjithë personat që kanë pasur kontakt me 38-vjeçaren e infektuar.

Kujtojmë se rastet e para me koronavirus janë shënuar gjithashtu në Rumani, Danimarkë dhe Norvegji.