BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e nesërme, çfarë pritet
x
BREAKING NEWS

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në deklaratën që bëri në Izrael, ja për çfarë bëhet fjalë

Paskal Milo akuzon rëndë kryeministrin: Rama ka gënjyer në
x
BREAKING NEWS

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre pikëpyetjet e forta

Burri vrau gruan me foshnjen në bark, trondit gazetari dhe ngre
x
BREAKING NEWS

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina “merr me vete” Poloninë në fazën tjetër

Mbrëmje dramatike! Messit hedh "KO" Meksikën, Argjentina
x
BREAKING NEWS

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra dhe vajza, jemi të rrezikuara

Vrasja e 35-vjeçares shtatzënë nga burri, thirrja urgjente: Gra
x
BREAKING NEWS

Protesta e 6 dhjetorit, PD zbardh skenarin: Si do përballemi me Edi Ramën, ja çfarë pritet të ndodhë

Protesta e 6 dhjetorit, PD zbardh skenarin: Si do përballemi me Edi
x
BREAKING NEWS

Tragjedia/ Nuk arriti kurrë ta takonte foshnjën, ja fjalët e fundit të 35-vjeçares para se të vritej nga burri: Pasha këtë fëmijë që kam me lind sonte…

Tragjedia/ Nuk arriti kurrë ta takonte foshnjën, ja fjalët e
x
BREAKING NEWS

"Policia e dinte për...", familjari i gruas së vrarë zbardh detaje të reja nga ngjarja tronditëse

"Policia e dinte për...", familjari i gruas së vrarë
x

Bota

Shtohen presionet/ Bullgaria shpall gjendje të jashtëzakonshme në kufirin me Turqinë, guvernatori merr vendimin e menjëhershëm

Shtohen presionet/ Bullgaria shpall gjendje të jashtëzakonshme

Bullgaria ka shpallur gjendje emergjence në kufirin me Turqinë për shkak të lëvizjes së shtuar të emigrantëve.

Siç njoftoi guvernatori i rajonit të Haskovës, vendimi është marrë për shkak të presionit të madh që ka kufiri nga refugjatët që shkojnë nga Turqia drejt Bullgarisë.

Bullgaria ka ngritur një gardh me tela me gjemba 200 km në kufirin e saj me Turqinë.

Megjithatë, flukset nuk janë ndalur dhe me rritjen e tyre, ka protesta të forta nga banorët e kufirit për vjedhje, sulme, zjarrvënie etj që i atribuohen të huajve që hyjnë ilegalisht.