BREAKING NEWS

Përfundon takimi 1 orësh ‘kokë më kokë’ i Lulzim Bashës me ambasadorët e SHBA, BE dhe Britanisë

Përfundon takimi 1 orësh ‘kokë më kokë’ i
x

Bota

Shtohen shpresat në Itali, zbulohet testi i ri më i ri për koronavirusin, ja risia

Shtohen shpresat në Itali, zbulohet testi i ri më i ri për

Italia tashmë ka një mundësi për të gjurmuar më lehtë koronavirusin. Bëhet fjalë për testin e gjakut i  cili mund të zbulojë praninë e antitrupavë që verifikojnë nëse jemi të infektuar ose jo.

Ky zbulim është berë në Veneto, të cilët kanë filluar ta zhvillojnë eksperimentin për disa ditë: rezultati del  në një orë dhe kostoja është vetëm rreth 10 euro, shkruan Corriere de la Sera.

Deri në 100 mijë mjekë dhe infermierë të Venetos do t’i nënshtrohen testit serologjik ,dhe më pas  eksperimentimi do të shtrihet në një gamë më të gjerë të popullsisë. Është kufiri i ri në luftën kundër Covid-19.

Më të lexuarat