BREAKING NEWS

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin: Cilat janë 9 bandat që po trafikojnë shqiptarët, reklamojnë shërbimet e tyre edhe në TikTok

“Kukësi si Londra e vogël”/ Media britanike japin alarmin:
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një 35-vjeçar, dyshimet e para

E rëndë në Tiranë, gjendet i pajetë një
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për faturën, identifikohet pronari i restorantit, policia e shpall në kërkim

EMRI/ Ndoqi klientin me thikë në rrugë pasi u ankua për
x
BREAKING NEWS

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron Sveçlën: Precedent i tmerrshëm, zyrtarë të Kosovës mund ta pësojnë në të ardhmen

Shpallja non-grata e gazetares ruse, reagon Grenell dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim tradhtie kombëtare, antishqiptarizmi i bashkuar me korrupsionin e lartë shtetëror në Tiranë”, Spartak Ngjela bën paralajmërimin e fortë: Prisni dhe shikoni...

Procesi i Zajednicës në Kosovë/ “Turp historik dhe krim
x
BREAKING NEWS

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Iku i nxehti afrikan?! Shi, rrufe dhe ulje temperaturash! Parashikimi i motit
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha më arrestoi”, Idajet Beqiri nxjerr prapaskenat dhe ngre dyshimet e forta

“1 javë pasi i thashë Metës këtë, mua Berisha
x

Bota

Shtohen tensionet/ Rusia merr vendimin drastik ndaj Finlandës: Nga nesër...

Shtohen tensionet/ Rusia merr vendimin drastik ndaj Finlandës: Nga

Një deklaratë e kompanisë energjitike Gasum, thuhet se Rusia do të ndërpresë furnizimin me gaz në Finlandë duke filluar nga nesër, shkruan The Guardian.

“Pasditen e së premtes 20 maj, Gazprom Export informoi Gasumin se furnizimet me gaz natyror në Finlandë sipas kontratës së furnizimit të Gasum do të ndërpriten të shtunën më 21 maj,” thuhej në deklaratë.

Kompania do të vazhdojë të furnizojë me gaz klientët në Finlandë nga burime të tjera përmes tubacionit Balticconnector.

CEO i Gasum, Mika Wiljanen, u përpoq të siguronte klientët se nuk do të kishin probleme me furnizimet me gaz gjatë muajve të ardhshëm.

“Ne jemi përgatitur për këtë situatë dhe me kusht që të mos ketë ndërprerje në rrjetin e furnizimit të gazit, do të mund të furnizojmë me gaz të gjithë klientët tanë në muajt në vijim,” tha CEO i Gasum.

Shtohen tensionet/ Rusia merr vendimin drastik ndaj Finlandës: Nga