BREAKING NEWS

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/ Frrok Çupi parashikon zhvillime të bujshme, lëshon paralajmërimin 'bombë' për këtë politikan të njohur: Është në prag të burgut

“Do të ndodhet para një rreziku më të madh”/
x
BREAKING NEWS

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon ‘thumbin’ e fortë për përplasjen Duka-Veliaj dhe ngre dyshimet: Mund ta ketë bërë...

Paralajmëroi lëvizjen e kryeministrit Rama, Artan Hoxha lëshon
x
BREAKING NEWS

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja kontrollon makinat luksoze dhe ato me targa të huaja/ Çfarë ka ndodhur?

Aksion “blic”, Fieri në “shtetrrethim”, FNSH-ja
x
BREAKING NEWS

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen dëshmia tronditëse nga SHBA, biznesmeni i njohur shqiptar rrëfen si e shpëtoi Arben Kraja

“SHIK-u i Berishës donte të më eliminonte”/ Vjen
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e njerëzish ku dëmtohen interesat e SHBA, ai dhe Berisha i kanë sytë nga Ukraina, synojnë azil në Rusi

Frrok Çupi: Meta është interceptuar në trafiqe droge e
x
BREAKING NEWS

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike, FBI-CIA-DASH bashkëpunim me Thesarin për aferat e emrave në listën e zezë, ja raporti

Pas “non grata”-s, Berisha rrezikon sanksione ekonomike,
x
BREAKING NEWS

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet vendore, nuk ankimoi në Gjykatën Kushtetuese paligjshmërinë e 30 qershorit

PD zbardh pazaret e Ilir Metës me mazhorancën për zgjedhjet
x
BREAKING NEWS

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi të butë në Tiranë, procedurat si veprohet

Zbardhet lista, ja familjet e kualifikuara për të përfituar kredi
x

Bota

Shtohen tensionet/ “Sulm me 100 bataljone e 175 mijë trupa”, agjentët e SHBA-së zbulojnë planin rus! Tregon skenarët zyrtar i shërbimeve sekrete amerikane

Shtohen tensionet/ “Sulm me 100 bataljone e 175 mijë trupa”,

Forcat ruse po grumbullohen në kufirit me Ukrainën e kjo po shihet si prova më e fortë deri tani e një plani pushtimi nga ana e Moskës thotë Associated Press. Tensionet janë rritur prej javësh tashmë, dhe ndonëse Rusia mohon të ketë ndërmend një ofensivë mbi fqinjin e saj më të vogël, sinjalet që mbërrijnë prej andej bëjnë të hamendësohet e kundërta.

Nje zyrtar i shërbimeve secrete amerikane, duke folur në kushte anonimati për AP, tha se mendohet që Rusia nuk do ta vonojë shumë ofensivën e ajo mund të ndodhë në fillim të vitit 2022.

I njëjti zyrtar pohoi se 100 bataljone, si dhe autoblinda, artileri e pajisje të tjera janë pjesë e planit rus. Shërbimet e zbulimit mendojnë se po kështu se gati gjysma epersonelit ushtarak rus të propozuar për këtë qëllim, ose 175 mijë në total, janë duke u shpërndarë tashmë në pika të ndryshme pranë kufirit ukrainas.

Një ditë më parë, presidenti Joe Biden u zotua të premten se do ta bëjë “shumë, shumë të vështirë” për Presidentin rus Vladimir Putin që të ndërmarrë veprime ushtarake në Ukrainë, duke thënë se administrata e tij po përpilon një sërë iniciativash për të ulur agresionin rus. Biden e bëri këtë paralajmërim për Presidentin Putin, ndërsa ekziston një shqetësim në rritje për shtimin e pranisë së forcave ruse në kufirin me Ukrainën dhe retorikën gjithnjë e më agresive nga Kremlini.