Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Shumë shpejt do të përgjigjesh", paralajmërimi i fortë i Trump

Postuar: 22/05/2019 - 09:05

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se Meksika nuk po bën anjë lëvizje për të ndalur migrantët e jashtëligjshëm të cilët arrijnë në kufirin jugor me Shtetet e Bashkuara, teksa ashpërsoi tonet kur tha se Meksika është gabim dhe shumë shpejt do të përgjigjet për këtë.
 
“Qëndrimi i Meksikës është se njerëzit nga vende të tjera, përfshirë Meksikën, duhet të kenë të drejtën të hyjnë në SHBA dhe që taksapaguesit amerikanë duhet të jenë përgjegjës për shpenzimet e mëdha që lidhen me migrimin ilegal. Meksika është gabim dhe së shpejti do të japë një përgjigje”, shkroi Trump në një postim në Twitter.
 
Meksika është nën presion nga administrata Trump për të ndaluar njerëzit që të mos i drejtohen kufirit jugor. Presidenti amerikan ka kërcënuar me mbyllje të kufirit nëse Meksika nuk bën më shumë për të ndaluar migrantët pa dokumente që duan të jetojnë e punojnë në SHBA.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 17:30

Frikë në rajonin e Friulit në Itali. Një tërmet me magnitudë 3,8 ballë ka lëkundur tokën mesditën e sotme.

Postuar: 22/09/2019 - 14:30

Kryebashkiaku i Casale di Scodosia, një qytet i vogël në provincën e Padova, Stefano Farinazzo ës

Postuar: 22/09/2019 - 08:33

Është thelluar dje konfrontimi mes Iranit nga njëra anë dhe SHBA e Arabisë Saudite nga ana tjetër

Postuar: 21/09/2019 - 21:53

Një autobus që transportonte turistë kinezë është aksidentuar në shtetin amerikan të Utah, ku m

Postuar: 21/09/2019 - 21:52

Lideri i Ligas, Matteo Salvini deklaroi dje se presidenti Italian duhet të zgjidhet drejtpërdre

Postuar: 21/09/2019 - 20:37

Agjencia e fëmijëve në OKB,  UNICEF tha dje se 29 milionë bebe kanë lindur vitin që shkoi

Postuar: 21/09/2019 - 19:54

Dy njerëz u vranë dhe tetë të tjerë u plagosën sot kur një person hapi zjarr pranë një bari në