Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Si mbijetoi futbollisti italian nga shembja e urës: Makina ime ra mes rrënojave, pashë një skenë apokaliptike

Postuar: 15/08/2018 - 10:35

Në urën e shembur në Genova të Italisë në momentin e shembjes ndodhej edhe një futbollist italian. Bëhet fjalë për lojtarin e ekipit të Legino, një ekip i futbollit amator nga Savona, Davide Capello. Ai ka rrëfyer momentin më dramatik të jetës së tij se si një mrekulli e ka shpëtuar, ndonëse makina e tij është përfshirë nën rrënoja nga shembja e urës Morandi.

“Një mrekulli më ka shpëtuar. Ndodhesha në urë dhe dëgjova një zhurmë të madhe dhe gjithçka për pak sekonda u rrëzua. Kam rënë rreth 30 metra poshtë me makinën time. Makina ime u mbërthye mes rrënojave dhe kolonave të shembura. Është e pabesueshme, unë nuk kam asnjë një gërvishtje, dhimbja e vetme që kam është gjilpëra që më ka vënë në krahun tim . Ajo që kujtoj është vetëm një skenë apokaliptike para syve të mi”, ka rrëfyer futbollisti, i cili këtë herë fati ishte me të, ndryshe nga 38 persona të tjerë që humbën jetën, mes tyre edhe dy shqiptarë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.