BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Bota

Si pritet të ndryshojë Protokolli? Ekspertja mbretërore "zbërthen" detajet: Krishtlindja e parë pa Mbretëreshën Elizabeth do të jetë...

Si pritet të ndryshojë Protokolli? Ekspertja mbretërore

Krishtlindjet e para të familjes mbretërore pa Mbretëreshën do të jenë ‘më pak formale’ se zakonisht dhe ata nuk do të mblidhen për të dëgjuar fjalimin e mbretit të ri.

Kështu ka pohuar Jennie Bond një eksperte mbretërore, e cila ka shtuar se gjithsesi familja mbretërore do të mblidhen bashkë për të festuar në pronën Sandringham në Norfolk

Ajo shpjegon se Krishtlindjet kanë qenë gjithmonë një festë formale në shtëpinë mbretërore ndërsa pjesëtarët e familjes përuleshin të gjithë para Madhërisë së Saj.

Ekspertja parashikon që festimet në Krishtlindjet e para të mbretit Charles do të jenë më pak formale dhe se Charles do të thyejë traditën e familjes për t’u mbledhur të gjithë në mënyrë që të shohin fjalimin e monarkut i cili transmetohet gjatë pasdites.

Në vend të kësaj, eksperti thotë se Charles do të heqë dorë nga ky ritual ‘arkaik’ dhe në vend të kësaj do të dojë që të dashurit e tij të fokusohen në rikujtimin e kohëve të tyre të lumtura me Mbretëreshën.

Për më tepër, ekspertja thotë se Mbreti ka të ngjarë të ndjekë gjurmët e nënës së tij dhe të regjistrojë paraprakisht fjalimin e tij para kohe.

“Unë jam e sigurt se ai do të regjistrojë fjalimin disa ditë më parë dhe do të ketë një reflektim mbi humbjen e Mbretëreshës Elizabeth”, tha ajo.

Familjet mbretërore ende pritet të marrin pjesë në një shërbim në Kishën e Shën Marisë Magdalene në Sandringham Estate përpara se të kthehen në shtëpi për darkën e Krishtlindjes.

Në fillim të këtij muaji, u raportua se mbreti Charles ftoi Meghan Markle dhe Princin Harry në festimet e Krishtlindjeve të familjes, pavarësisht se ata u larguan nga detyrat mbretërore pothuajse tre vjet më parë.

Megjithatë mediat angleze raportojnë se sipas burimeve, pjesëmarrja e tyre me shumë mundësi nuk do të konfirmohet.

Më të lexuarat