Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Si u shemb ura 100 metra e gjatë? Dëshmitarët në Genova tregojnë tmerrin që panë me sy

Postuar: 14/08/2018 - 14:54

Dëshmia e disa italianëve për tragjedinë në Genova mund të nxjerrë shkakun e vërtetë të asaj që ndodhi mesditën e kësaj të marte.

Siç raportojnë mediat italiane, “Në orën 10.35 një rrufe goditi një shtyllë. Menjëherë pas kësaj nisi të shkërmoqet gjithçka dhe pamë urën të rrëzohej”, ka thënë dëshmitari.

“Një familje me katër pjesëtarë thotë se pa një goditje rrufeje në bazën e shtyllës në orën dhjetë e gjysmë”.

Ndoshta është një pistë e mundshme për të gjetur shkaqet e kolapsit, raportojnë mediat italiane.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.