BREAKING NEWS

Koalicion me Ramën në 2021? Ilir Meta jep përgjigjen e prerë, surprizon me deklaratën për Kryemadhin: Jam mërzitur! Do ju tregoj mesazhet e Monikës e Vasilit

Koalicion me Ramën në 2021? Ilir Meta jep përgjigjen e
x

Bota

“Sillu si vend normal”, Lavrov replikon me sekretarin e mbrojtjes Esper

“Sillu si vend normal”, Lavrov replikon me sekretarin e mbrojtjes

Pas komenteve të sekretarit të ri amerikan të mbrojtjes Mark Esper, i cili tha se dëshironte që Rusia ”të sillet si vend normal”, ministri i jashtëm rus Sergey Lavrov e nxiti të qartësonte se çfarë donte të thoshte me”normalitet”.

Lavrov pyeti nëse Rusia duhet të sillet si SHBA dhe të bombardojë Irakun, Libinë, të mbështesë grushtin e shtetit në Ukrainë dhe të japë miliona dollarë për ndërhyrje në punët e brendshme të shteteve, ose në ”promovimin e demokracisë” në Rusi.

Me Lavrov ishte dhe ministri rus i mbrojtjes Sergey Shoygu i cili tha se nuk kishte shumë për të shtuar, pasi ministri i jashtëm kishte qenë më se i qartë: “ Ndoshta Rusia është e detyruar të mbetet ‘jo-normale’”, tha Shoigu.