Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Sillu si vend normal”, Lavrov replikon me sekretarin e mbrojtjes Esper

Postuar: 11/09/2019 - 22:07

Pas komenteve të sekretarit të ri amerikan të mbrojtjes Mark Esper, i cili tha se dëshironte që Rusia ”të sillet si vend normal”, ministri i jashtëm rus Sergey Lavrov e nxiti të qartësonte se çfarë donte të thoshte me”normalitet”.

Lavrov pyeti nëse Rusia duhet të sillet si SHBA dhe të bombardojë Irakun, Libinë, të mbështesë grushtin e shtetit në Ukrainë dhe të japë miliona dollarë për ndërhyrje në punët e brendshme të shteteve, ose në ”promovimin e demokracisë” në Rusi.

Me Lavrov ishte dhe ministri rus i mbrojtjes Sergey Shoygu i cili tha se nuk kishte shumë për të shtuar, pasi ministri i jashtëm kishte qenë më se i qartë: “ Ndoshta Rusia është e detyruar të mbetet ‘jo-normale’”, tha Shoigu.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2019 - 22:17

Marina e SHBA ka konfirmuar se tre videot e dala së fundmi në internet që tregonin objekte misterioze që udhëtonin në ajër me shpejtësi të larta, janë autentike, duke komentuar se nuk e dinë nëse ishin dronë apo obj

Postuar: 19/09/2019 - 21:57

Ish-gjenerali i forcave ajrore ruse Pyotr Deynekin, kritikoi sot gatishmërinë e forcave ajrore

Postuar: 19/09/2019 - 20:04

Platforma për shpërndarjen e fotografive, Instagram, njoftoi se ka ndërmarrë masa më të rrepta

Postuar: 19/09/2019 - 19:53

Marina ruse tha sot se do të jetë e para që do të pajisë nëndetset e saj me raketa supersonike

Postuar: 19/09/2019 - 19:16

Gjatë 22 shtatorit Irani do të mbajë paradën ushtarake në Gjirin Persik, ku do të marrin pjesë

Postuar: 19/09/2019 - 19:07

Presidenti francez Emmanuel Macron tha së fundmi në një intervistë se protestat e Jelekëve të V

Postuar: 19/09/2019 - 18:44

Diçka misterioze ka ndodhur në hapësirë rreth gjysmë miliardi vjet më parë e cila nisi një nga