Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Siria, Erdogan: Të vendosim themel të ri për paqen në botë

Siria, Erdogan: Të vendosim themel të ri për paqen në botë

Postuar: 16/04/2018 - 15:36

Presidenti i Turqisë, Recep Tajip Erdogan, deklaroi se Turqia nuk ka aspirata territoriale në Siri, as në ndonjë vend tjetër në botë.
 
Ai bëri thirrje për vendosjen e një “themeli të ri për paqen në botë”, ku vendet nuk do të bombardohen në mënyrë të rastësishme.
 
“Operacionet të cilat i zbatojmë në Siri kanë dy objektiva. I pari, të heqim kërcënimet terroriste ndaj Turqisë, ndërsa i dyti është që të bëjmë një zonë të sigurt në Siri, e cila do të jetë e qetë dhe adekuate për banim të refugjatëve të cilët aktualisht qëndrojnë në Turqi”, tha Erdogan në një prononcim në Stamboll.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/04/2018 - 13:43

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-Un ishte një njeri shumë i hapur dhe shumë i ndershëm.

Trump tha se vendi i tij do të vazhdojë të ushtrojë presion maksimal ndaj Phenianit për të sjellë denuklearizimin e Gadishullit Korean.

Postuar: 25/04/2018 - 13:25

Autoritetet kineze kanë sekuestruar 1,3 ton kokainë, e ardhur nga Amerika e Jugut, e cilësuar si sasia më e madhe e drogës e kapur ndonjëherë në shkallë kombëtare.

Postuar: 25/04/2018 - 10:57

Është fotoja e një djali të ri, i kthyer me shpinë, me një thikë të madhe në dorë.

Postuar: 25/04/2018 - 09:04

Plaforma popullore e mesazheve Whatsapp nuk do të lejojë ata që janë nën moshën 16-vjeçare që të përdorin këtë shërbim në Bashkimin Evropian.

Postuar: 25/04/2018 - 08:35

Presidenti Donald Trump priti sot me një ceremoni zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, Presidentin francez Emmanuel Macron.

Postuar: 25/04/2018 - 07:57

Presidenti i SHBA Donald Trump ka paralajmëruar Iranin për “probleme të mëdha” në qoftë se ajo rifillon programin bërthamor që ra dakord për të frenuar, në një marrë

Postuar: 25/04/2018 - 07:49

Këshilli i Europës ka shprehur shqetësimin e vet në lidhje me zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen në Turqi, më 24 Qershor të këtij viti.