BREAKING NEWS

‘S’do lemë gur pa luajtur’, kryeministri Rama niset drejt SHBA dhe jep lajmin e madh për qytetarët

‘S’do lemë gur pa luajtur’, kryeministri Rama niset drejt
x

Bota

Situata e COVID-19, Frankfurti merr vendimin e menjëhershëm për tregjet e famshme të Krishtlindjeve, teksa rastet e reja shtohen, ja çfarë po ndodh

Situata e COVID-19, Frankfurti merr vendimin e menjëhershëm për

Qyteti gjerman i Frankfurtit, i njohur për tregjet e tij të Krishtlindjeve, ka futur kufizime më të ashpra ndërsa rastet e koronavirusit vazhdojnë të rriten duke përfshirë edhe mbylljen e tyre.

“Zyrtarët lokalë e morën vendimin në një takim të posaçëm“, sipas një deklarate për shtyp.

Qyteti, që është zona më e madhe metropolitane në landin e Hesses, ka regjistruar më shumë se 176 raste të virusit për 100 000 banorë gjatë një periudhe shtatë ditore.

Frankfurti gjithashtu ka shtrirë rregullat e detyrueshme të veshjes së maskave në një zonë më të gjerë.