BREAKING NEWS

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas ‘bombën’, zbulon emrat e vrasësve të Remzi Hoxhës, mes tyre edhe figura të rëndësishme politike (FOTO)

“Një krim shtetëror”/ Artan Hoxha plas
x

Bota

Situata e koronavirusit/ Ky shtet rikthen izolimin total, ja sa javë do zgjasë

Situata e koronavirusit/ Ky shtet rikthen izolimin total, ja sa javë do

Pandemia duket që po zgjatet, si pasojë e rasteve të shtuara nga koronavirusi Izraeli do të rikthejë izolimin. Vendimi në fjalë është marrë pasi situata në vend ka marrë të tjera përmasa, ku është në trend rritës numri i të infektuarve dhe i të vdekurve.

Pandemia ka paralizuar edhe sisitemin shëndetësor, duke ua vështirësuar edhe më shumë punën e mjekëve.Mediat e huaja raportojnë se izolimi, si pasojë e masave shtrënguese ndaj COVID-19, do të zgjasë tre javë.