BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Bota

Situata kritike në Lindjen e Mesme, analiza: Presidenti Biden nën presion, ndërsa administrata reagon për sulmet vdekjeprurëse të Izraelit në në Rafah

Situata kritike në Lindjen e Mesme, analiza: Presidenti Biden nën

Administrata e Bidenit i ka thënë Izraelit që të marrë “çdo masë paraprake për të mbrojtur civilët” pasi një sulm ushtarak në Rafah vrau dhjetëra palestinezë.

Kolegët demokratë i kanë bërë thirrje presidentit të ndalojë dërgesat ushtarake në Izrael.

Ai është përballur me presion në rritje nga brenda partisë së tij edhe para sulmit ajror të dielën mbrëma që vuri flakën çadrave dhe strehimoreve metalike në një kamp në Rafah, duke vrarë 45 njerëz.

“Izraeli ka të drejtë të ndjekë Hamasin dhe ne e kuptojmë se ky sulm vrau dy terroristë të lartë të Hamasit, të cilët janë përgjegjës për sulmet kundër civilëve izraelitë. Por siç kemi qenë të qartë, Izraeli duhet të marrë çdo masë paraprake të mundshme për të mbrojtur civilët,” tha një zëdhënës i Këshillit të Sigurisë Kombëtare (NSC).

“Imazhe të tmerrshme dhe tronditëse që dolën nga Rafah mbrëmë,” tha përfaqësuesja Ayanna Pressley në një postim në mediat sociale.

Përfaqësuesja Rashida Tlaib, e vetmja palestinezo-amerikane që shërben në Kongres, e quajti Benjamin Netanyahu një “maniak gjenocidal”.

Netanyahu ka thënë se sulmi nuk kishte për qëllim të shkaktonte viktima civile, por shkoi “tragjikisht keq”.

Zëdhënësi i NSC tha se qeveria amerikane po “angazhohej në mënyrë aktive” me ushtrinë izraelite dhe të tjerët në terren për të vlerësuar atë që ndodhi.