BREAKING NEWS

“Ilir Meta do t’i shtypë e t’i përdhosë viktimat e tij”, Frrok Çupi zbulon skenarin e presidentit: Çfarë pritet më 2 mars

“Ilir Meta do t’i shtypë e t’i përdhosë
x

Bota

Situatë alarmante! Konfirmohen dy personat e parë të prekur nga virusi vdekjeprurës në Evropë, ja shteti

Situatë alarmante! Konfirmohen dy personat e parë të prekur nga

Është hera e parë që virusi vdekjeprurës është konfirmuar se ka infektuar njerëz në Evropë.

Franca deklaron se ka konfirmuar dy raste pozitive të koronavirusit. Virusi, i cili e ka origjinën nga Wuhan Kina, ka vrarë 26 njerëz dhe ka infektuar më shumë se 800.

Shumica e rasteve kanë qenë në Wuhan, ku virusi besohet të ketë origjinën në një treg që tregtohej në mënyrë të paligjshme kafshë të egra. Kina aktualisht është në bllokim në një përpjekje të dëshpëruar për të frenuar përhapjen e virusit, me autoritetet që mbyllin një pjesë të Murit të Madh dhe pezullojnë transportin publik në 10 qytete.