BREAKING NEWS

Ndodh për herë të parë në PD/ Zbardhen emrat e 5 anëtarëve të Komisionit të Vlerësimit të Kandidatëve, nga Bujar Nishani tek Besnik Mustafaj

Ndodh për herë të parë në PD/ Zbardhen emrat e 5
x

Bota

“S’jam plakushi jot pasanik”, djali refuzoi t'i paguajë ushqimin e shtrenjtë që vajza kishte porositur gjatë takimit, reagimi i saj është epik (REPLIKAT)

“S’jam plakushi jot pasanik”, djali refuzoi t'i

Një histori tepër e veçantë ka ndodhur mes një djali dhe një vajze gjatë një takimi të përbashkët. Historia qëndron se djali refuzoi t’i paguajë porosinë vajzës ashtu sikundër është traditë në shumë vende të botës.

Por djali zbulon se ai vetë kishte porositur një karbonara dhe një birrë që shkonte tek 17.50 euro, kurse vajza kishte porositur karavidhe 110 euro dhe verë 80 euro.

Si përfundim, djali i kthehet vajzës në mesazhe se ishte me fat që nuk pagoi edhe porosinë e tij pasi ai nuk është plakush pasanik, por një student.

DJALI: Hej, do të dalim sonte?’’

VAJZA: Pas asaj që bëre pret që të dal me ty përsëri? Wow.

DJALI: Çfarë kam bërë?

VAJZA: Më bëre të paguaj ushqimin dhe pijen teksa ti pagove vetëm për veten

DJALI: Edhe? Ti më ftove,  je me fat që nuk pagove edhe për ushqimin tim, plus që unë mora një karbonara dhe një birrë, kurse ti more një karavidhe dhe një verë 80 euro.

DJALI: Ushqimi im ishte 17.50 euro kurse i joti 110 euro. Dhe t’i vërtet prisje që të paguaja atë? Jam student jo plakushi jot pasanik.

“S’jam plakushi jot pasanik”, djali refuzoi t'i