BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x

Bota

SKANDALI ka përfshirë parlamentin/ Nën akuzë për përdhunim dhe sulm seksual, deputeti lirohet 'me kusht' nga drejtësia. Zbardhen detajet e fundit

SKANDALI ka përfshirë parlamentin/ Nën akuzë për

Një tjetër skandal ka përfshirë parlamentin anglez, teksa në radhët e Konservatorëve janë ngritura akuzat për përdhunim dhe sulme seksuale.

Sipas “Daily Mail”, një deputet konservator thuhet se është liruar me kusht, pasi u arrestua në lidhje me akuzat. Emri i deputetit nuk bëhet i ditur, por thuhet se ai është rreth të 50-ave, ndërsa akuzohet dhe për sjellje të pahijshme në postet publike.

Partia Koservatore po përballet me presion për publikimin e emrit të deputetit, ndërsa sekretarja për punët e jashtme, Liz Truss reagoi duke thënë se i takon policisë të vendosë nëse do e publikojë emrin e tij apo jo. Mos deklarimi i emrit ka ngjallur reagime të ashpra brenda Konservatorëve, të cilët thonë se në këtë mënyrë dyshimet bien mbi të gjithë burrat e partisë pa dallim.

Policia tha në një përditësim të fundit rreth orës 7:40 të mëngjesit të sotëm, njoftoi  se deputeti ishte 'liruar me kusht në pritje të hetimeve të mëtejshme deri në një datë në mes të qershorit' dhe se një hetim po vazhdon, i udhëhequr nga oficerët e njësisë së Specializuar të Krimit.

Parlamenti Anglez është përballur shpesh herë me akuza për përdhunime dhe sulme seksuale nga anëtarët e tij, ndërsa vetëm në vitin e kaluar 15 deputetë u hetuan nga mbikëqyrësi i ICGS i Parlamentit, i cili shqyrton akuzat për ngacmim, ose sjellje të pahijshme seksuale.