BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Bota

Skandali “Katar-Gate”, eurodeputetja Eva Kaili dëshmon në Komisionin Europian

Skandali “Katar-Gate”, eurodeputetja Eva Kaili dëshmon në

Eurodeputetja greke, Eva Kaili ka dëshmuar të martën në Komisionin e Çështjeve Ligjore të Parlamentit Europian, lidhur me skandalin e mashtrimit në lidhje me pagesat e saj ndaj deputetëve dhe shpërblimin që dyshohet se ka marrë vetë ajo.

Seanca dëgjimore në Komisionin e Çështjeve Ligjore ka të bëjë me rastin e iniciuar nga Prokuroria Publike Evropiane, dhjetorin e kaluar, duke kërkuar nga Parlamenti Evropian heqjen e imunitetit të saj, për mashtrim të mundshëm ndaj buxhetit të BE-së, në lidhje me shtesat parlamentare dhe shpërblimin e asistentëve.

Në seancën e sotme ishte i pranishëm edhe avokati i zonjës Kaili, i cili vuri në dukje se Gjykata Evropiane e Drejtësisë ka vendosur se çështje të tilla kanë të bëjnë me çështje administrative dhe jo me çështje penale.

Deputetja greke e Parlamentit Evropian u arrestua nga policia belge si pjesë e një “hetimi të madh“ dhe ajo u bë e njohur për akuzën si pjesëmarrëse në një organizatë kriminale, pastrim parash dhe korrupsion. Kaili dyshohet se ka pranuar “shuma të mëdha parash” dhe për lobim të paligjshëm në favor të një shteti të Gjirit Persik, të cilin media belge e kanë identifikuar si Katarin, mikpritësin e Kupës së Botës FIFA 2022. Eurodeputetja greke është akuzuar përvetësimin e fondeve të BE në vlerën 15 milionë euro.