BREAKING NEWS

Tubimi i 2 Marsit/ Spartak Ngjela paralajmëron Ilir Metën, zbulon kush do ta dënojë rëndë presidentin

Tubimi i 2 Marsit/ Spartak Ngjela paralajmëron Ilir Metën, zbulon kush
x

Bota

Skena kaosi në Paris teksa zjarrrfikësit e policia luftojnë me njëri-tjetrin gjatë protestës (foto+video)

Skena kaosi në Paris teksa zjarrrfikësit e policia luftojnë me

Përleshje shpërthyen sot mes policisë me veshje speciale dhe zjarrfikësve që përpiqeshin të thyenin kordonin ndalues gjatë protestave anti-qeveritare në qendër të Parisit.

Video tronditëse të dhunës u postuan në rrjetet sociale gjatë demonstratave pranë qendrës së qytetit.

Aty dukeshin qartë oficerë me shkopinj në duar që luftonin me zjarrfikësit, të cilët kërkojnë paga dhe kushte pune më të mira.

 “Zjarrfikësit po tregoheshin shumë militantë, ata u përpoqën të rrëzonin barrierat e policisë”, tha një dëshmitar.

“Policia u kundërpërgjigje me gaz lotsjellës dhe më pas përdorën shkopat e gomës. Përleshjet u bënë shumë të ashpra”, shtoi ai.

Sindikatat organizuan protestën e zjarrfikësve në të gjithë vendin, të cilët shpërthyen fishekzjarret e tyre në sheshin Place de la Republique të Parisit, për të tërhequr vëmendje te kauza e tyre.

Skena kaosi në Paris teksa zjarrrfikësit e policia luftojnë me

Skena kaosi në Paris teksa zjarrrfikësit e policia luftojnë me

Skena kaosi në Paris teksa zjarrrfikësit e policia luftojnë me

Skena kaosi në Paris teksa zjarrrfikësit e policia luftojnë me