BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po
x
BREAKING NEWS

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije peshkimi, por edhe me avionë civilë

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije
x
BREAKING NEWS

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së opozitës, nuk i kursehet ish-kryeministrit dhe Alibeajt

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së
x
BREAKING NEWS

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh prapaskenat dhe i del kundër ministrit: Ja sa agjentë kanë ardhur

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën ‘bombë’: Ja kush është qyteti që konsumon më shumë kokainë në Shqipëri

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe Biden"/ Rakipi pyet Fevziun për spektaklin që ka “mbërthyer” shqiptarët: Po largohen masivisht, kush ka mbetur është zhytur në kotësinë e Big Brother

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës amerikane plas deklaratën: Ka informacione që nuk janë publikuar dhe…

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës
x
BREAKING NEWS

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të flasësh!”/ Plas debati në studio, Rakipi kapet me Fevziun për naftën kontrabandë dhe oligarkët

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të
x

Bota

'Skenar i turpshëm'/ Shpërthejnë akuzat ndaj Putin ku i 'çjerrin' maskën, nuk ishte takim me nënat e ushtarëve! Zbulohen kush ishin gratë dhe rolet e ndara që kishin

'Skenar i turpshëm'/ Shpërthejnë akuzat ndaj Putin ku i

Nënat dhe gratë e ushtarëve rusë të dërguar për të luftuar në Ukrainë kanë kritikuar dhe e kanë quajtur si të “turpshëm” një takim të mbajtur nga presidenti Vladimir Putin të premten me një grup grash të zgjedhura.

Anëtarët e Këshillit të Nënave dhe Grave, një lëvizje bazë, shkuan në Telegram për të shprehur zemërimin e tyre pasi Kremlini njoftoi se Putini u takua me gratë në një takim shumë të publikuar në Novo-Ogaryovo në periferi të Moskës.

Udhëheqësit e organizatës kanë thënë se asnjë nënë nga Këshilli i Nënave dhe Grave nuk ishte ftuar në këtë ngjarje dhe akuzuan Kremlinin për organizimin e takimit me gratë që nuk do ta kritikonin hapur Putinin dhe dekretin e tij të pjesshëm të mobilizimit.

“E turpshme”, shkroi një grua në kanalin Telegram të grupit të premten pasdite.

“Takimi ishte orkestruar qartë një muaj më parë, apo edhe më herët... skenari ishte shkruar, rolet ishin shpërndarë”, shkruan një tjetër anëtar i këshillit.

Sipas mediave lokale, 18 gra u përzgjodhën për të marrë pjesë në takim. Të gjithë u ulën rreth një tavoline të madhe ovale me udhëheqësin rus.

Midis pjesëmarrësve ishin zyrtarja e Moskës dhe deputetja e Rusisë së Bashkuar Olga Beltseva, kreu i komitetit ekzekutiv të Frontit Popullor Gjith-Rus në rajonin e Moskës Julia Belekhova dhe anëtarja e Dhomës Publike Orekhovo-Zuyevo Marina Migunova.