BREAKING NEWS

Sulmi ndaj “Top Channel”, analisti: U kalua vija e kuqe, ja biseda që kam bërë me kolegët që punojnë aty

Sulmi ndaj “Top Channel”, analisti: U kalua vija e kuqe, ja biseda
x
BREAKING NEWS

Hetimet marrin kthesë tjetër? Sulmi me armë tek Top Channel, policia ndalon ish-dhëndrin e Pal Kolës, ja çfarë ka zbuluar gazetari Elton Qyno

Hetimet marrin kthesë tjetër? Sulmi me armë tek Top Channel,
x
BREAKING NEWS

Sulmi me armë në Top Channel/ Gazetari: Ja mesazhi që u kam dërguar drejtuesëve të policisë

Sulmi me armë në Top Channel/ Gazetari: Ja mesazhi që u kam
x
BREAKING NEWS

Analisti flet për sulmin ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i sigurisë: U shërben interesave të pronarëve, përfshirjen e medias me krimin

Analisti flet për sulmin ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari: Ju tregoj skenarin e Berishës pas asimilimit të PD-së

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari: Ju tregoj skenarin e Berishës pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në studio/ "A po iu imiton ju krimi i organizuar?" Klodiana përplaset keq me Ramën: Nëse nuk më lë ta shpjegoj le ta mbyllë ekranin moderatorja, kjo është jeta e neveritshme

Plas sherri në studio/ "A po iu imiton ju krimi i organizuar?"
x
BREAKING NEWS

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që kanë dashur të përcjellin autorët

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Andi Bushati zbardh skenarin e Alibeajt

Zgjedhjet e 14 majit/ Andi Bushati zbardh skenarin e Alibeajt
x

Bota

Sllovakia i bashkohet Polonisë, merr vendimin drastik për Rusinë, ja lajmi i mirë që ka për Ukrainën

Sllovakia i bashkohet Polonisë, merr vendimin drastik për Rusinë,

Sllovakia do të dërgojë 13 avionë luftarakë MiG-29 në Ukrainë, tha të premten kryeministri Eduard Heger, duke e bërë atë anëtarin e dytë të NATO-s që premton avionë pas Polonisë.

“Premtimet duhet të mbahen dhe kur [Presidenti ukrainas Volodymyr] Zelensky kërkoi më shumë armë duke përfshirë avionë luftarakë, unë thashë se do të bëjmë më të mirën. Gëzuar që të tjerët [po] bëjnë të njëjtën gjë”, tha Heger në Twitter.

Ndihma ushtarake është thelbësore, shtoi ai, për të siguruar që Ukraina “mund të mbrojë veten” dhe Evropën kundër Rusisë.

Polonia ka njoftuar tashmë se do të transferojë katër avionë luftarakë MiG-29 në Ukrainë në ditët në vijim.

Presidenti polak Andrzej Duda tha se avionët – nga rreth një duzinë që kishte trashëguar nga ish-Republika Demokratike Gjermane – do të dorëzoheshin pasi të ishin servisuar.

Shtëpia e Bardhë tha të enjten se vendimi i Polonisë për të dërguar avionë luftarakë është një “vendim sovran” që nuk do ta nxisë presidentin amerikan Joe Biden të dërgojë avionë F-16.