Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Solidarizohen me viktimat në Genova: Flamujt e Italisë dhe BE në gjysmë shtizë në Parlamentin Evropian

Postuar: 18/08/2018 - 13:47

Edhe Bashkimi Europian është solidarizuar me Italinë, e cila sot ka shpallur ditë zie në nder të viktimave që humbën jetën pas shembjes së urës Morandi në Genova. Kështu, në selinë e Komisionin Europian, flamuri italian por edhe ai i BE janë ulur në gjysmë shtizë, për t’u solidarizuar me tragjedinë.

“Ne shprehim dëshpërimin tonë dhe ngushëllime të sinqerta familjeve dhe miqve të atyre që kanë vdekur nga shembjes së urës në Genova këtë javë, por edhe popullit italian”, thuhet në mesazhin e KE në Twitter.

 

---- ---- Flags at half-mast in solidarity with the Italian people
We express our deepest sympathy and sincere condolences to the families and friends of those who have died in the bridge collapse in this week, and to the Italian people.

Ndërkohë, edhe në selinë e Parlamentit Europian ka ndodhur e njëjta gjë. “Flamujt e Italisë dhe BE në gjysmë shtizë në Parlamentin Evropian si shenjë lutje për ditën e zisë për viktimat e Genovës”, thuhet në mesazhin në rrjetet sociale.

View image on TwitterView image on Twitter

 

Bandiere dell'Italia e dell'UE a mezz'asta oggi al Parlamento europeo in segno di lutto per le vittime di Genova e di vicinanza all'Italia in questa giornata di lutto nazionale.

Kujtojmë se në ndër të 18 prej 41 viktimave u mbajt një ceremoni shtetërore, dhe më pas trupat e pajetë do të përcillen për në banesën e fundit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.