BREAKING NEWS

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri dy vëllezër (Emrat)

Tronditëse! Krim i dyfishtë në vend, vriten me armë zjarri
x

Bota

Spanja shënon numrin më të ulët të viktimave gjatë pandemisë, por qeveria vijon ta mbajë vendin nën zgjedhën e bllokimit

Spanja shënon numrin më të ulët të viktimave gjatë

Ministria spanjolle e Shëndetësisë konfirmoi vetëm 52 viktima nga koronavirusi. Kjo është hera e parë, që nga shpërthimi i pandemisë më 16 mars, që ky vend raporton numër kaq të ulët të vdekjeve nga COVID-19.

Shifrat arritën kulmin më 2 prill, kur u raportuan 950 të vdekur në 24 orë. Numri i infektuarve u regjistrua 482 brenda një dite, duke e çuar shifrën e përgjithshme në 280.117. ndërsa viktimat janë 27.940 vdekje.

Por, megjithëse numri i të infektuarve dhe vdekjeve po bie, kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez, fitoi mbështetjen e Parlamentit për të zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme edhe për dy javë të tjera, deri më 6 qershor.