BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi përfundon në SPAK, ja pse e thirrën

Monika Kryemadhi përfundon në SPAK, ja pse e thirrën
x
BREAKING NEWS

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që mund të përmbysë rezultatin në Shkodër

"Prapaskenat" e forta nga gazetarja e njohur, zbulohet faktori që
x
BREAKING NEWS

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti që lë mandatin për t’u bërë kryebashkiak (Emri)

Zbulohet lëvizja e Ramës! Gazetarja zbardh detajet: Ja deputeti
x
BREAKING NEWS

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”, ish-deputeti plas deklaratën e fortë dhe bën denoncimin e bujshëm

“Si u vu në lëvizje SHBA nga korrupsioni i Ramës”,
x
BREAKING NEWS

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të policisë: Operacion i gabuar, ja çfarë duhej bërë

Heqja e kamerave, eksperti Karamuço zbulon gabimin e madh të
x
BREAKING NEWS

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh detajet e forta nga atentati i Ylli Brahimit: Atentatorët bllokuan valët e kamerave

"Ishte njeriu i afërt i Vis Martinajt"/ Artan Hoxha zbardh
x
BREAKING NEWS

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa reagon për korrupsionin e ish-agjentit: Ka përpjekje për të njollosur Edi Ramën në SHBA

"McGonigal i bëri të gjithë matufë", Likometa
x
BREAKING NEWS

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po luan me mendjen e Berishës, në momentin...

Analisti zbërthen lëvizjen e dyshimtë të Bashës: Po
x

Bota

Shkatërrohet grupi kriminal i trafikut ndërkombëtar të drogës, policia zbardh detajet e rëndësishme

Shkatërrohet  grupi kriminal i trafikut ndërkombëtar të

Operacioni policor i Spanjës, i koduar “Romina” ka çuar në shkatërrimin e një grupi kriminal, me anëtarë shqiptarë dhe me bazë në Granada. Aktiviteti i grupit kriminal kishte të bënte me trafikun ndërkombëtar të drogës. 


   SPANJË- Operacioni policor i Spanjës, i koduar “Romina” ka çuar në shkatërrimin e një grupi kriminal, me anëtarë shqiptarë dhe me bazë në Granada. Aktiviteti i grupit kriminal kishte të bënte me trafikun ndërkombëtar të drogës. Gjashtë persona janë arrestuar, pesë prej tyre shqiptarë dhe një spanjoll. Agjentët e policisë kanë kryer katër kontrolle në shtëpitë dhe fermat ku vepronte banda, ku si rezulata janë gjetur më shumë se 11,000 euro, 160 kilogramë marjuanë, 10 kilogramë polen hashash, 350 bimë marjuanë, një pushkë “AK-47”, e konsideruar si armë lufte e armë të ndryshme të së njëjtës natyrë dhe municione dhe një pistoletë me tre karikues dhe një silenciator, si dhe gjashtë automjete. Të arrestuarit i janë dorëzuar tashmë organit gjyqësor, i cili ka urdhëruar futjen në burg të tre prej tyre.