BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Bota

Spektakël dritash dhe tingujsh në qiell, një meteor gjigant iu afrua shumë pranë këtij shteti, publikohen pamjet që po bëjnë xhiron e botës

Spektakël dritash dhe tingujsh në qiell, një meteor gjigant iu

Një meteor gjigant iu afrua Tokës ditën e djeshme. The Guardian shkruan se meteori kaloi afër Norvegjisë, ku dhe dha një spektakël dritash dhe tingujsh. Sipas ekspertëve një pjesë e vogël e këtij meteori mund të jetë shkëputur dhe të ketë rënë në Tokë.

Ndërkohë që deri tani nuk ka asnjë raportim për dëmtime apo lëndime. Pamjet se si meteori ra nga qielli u kapën nga kamerat e vendosura në rrugë në pjesë të ndryshme të qytetit të Oslos. Rrjeti norvegjez i analizimit të fenomeneve të tilla, po studion pamjet për të përcaktuar origjinën dhe destinacionin e meteorit.

Mbrëmjen e djeshme meteori udhëtoi me 15 deri në 20 kilometra në sekondë dhe ndriçoi qiellin për 5-6 sekonda. Disa dëshmitarë okularë thanë se në këtë moment ndienë një fllad ere të fortë, e cila ishte shkaktuar nga valët e presionit të meteorit.

Më të lexuarat