BREAKING NEWS

Detaje të reja për vajzën e showbizz-it e implikuar në botën e krimit/ Si i ndihmoi Marina Fara dhe mikesha e saj dy transportuesit e drogës t’i arratisen policisë (Telefonata që e 'fundosi')

Detaje të reja për vajzën e showbizz-it e implikuar në
x

Bota

S’po dinë ç’të bëjnë më, mjekët dhe infermierët kinezë e ndërmorën dhe këtë veprim

Mjekët dhe infermierët në qytetin kinez Wuhan kanë rruar kokat, duke tentuar në këtë mënyrë të parandalojnë zgjerimin apo infektimin me koronavirus.

Deri më tani rreth 64 mijë persona janë prekur nga koronavirusi, që është përhapur edhe në vende tjera të botës.

Burra e gra kanë rruar kokat, pasi çdo ditë kanë kontakt me të infektuarit. Kështu kanë ndërmarrë masa ekstreme mbrojtëse për të rritur efikasitetin gjatë procesit të shërimit.

Ata gjithashtu duhet të veshin rroba dhe maska mbrojtëse dhe assesi flokët nuk guxojnë të ekspozohen jashtë. Për arsye praktike, ata kanë vendosur tw rruajnë kokën.

S’po dinë ç’të bëjnë më, mjekët