Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Srebrenica", Rusi-Serbi nisin lëvizjet, Nikoliç letër Putinit: Ballkani në prag lufte! Qëndro kundër atyre që kërkojnë të hapin plagë të vjetra

"Srebrenica", Rusi-Serbi nisin lëvizjet, Nikoliç letër Putinit: Ballkani në prag lufte! Qëndro kundër atyre që kërkojnë të hapin plagë të vjetra

Postuar: 09/07/2015 - 21:54

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, i ka dërguar një letër homologut të tij rus, Vladimir Putin, ku i shkruan se Ballkani do të jetë në prag të luftës, nëse OKB miraton rezolutën britanike për Srebrenicën.
 
Presidenti serb thotë se dokumenti është një instrument politik që ka si qëllim final dobësimin e pozicionit të Serbisë dhe kërcënon rajonin.
 
Pas dërgimit të letrës, Rusia vendosi veton në Këshillin e Sigurimit në OKB.
 
Nikoliç i ka kërkuar Putinit që të qëndrojë kundër atyre që kërkojnë të hapin plagë të vjetra dhe të mbështesë ata që krijojnë baza për një të ardhme më të mirë të Ballkanit. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 21:51

Një djalë 13-vjeç u gjet i varur në shtëpinë e tij në SHBA, pasi zbuloi se vajza që ai pëlqente kishte të dashur.

Postuar: 20/08/2019 - 20:49

Një burrë nga Karolina e Veriut akuzohet se ka mbajtur një grua 24-vjeçare dhe foshnjën e saj në

Postuar: 20/08/2019 - 19:17

Një baba ka tentuar të hedhë vajzën e tij 5 muajshe nga dritarja.

Postuar: 20/08/2019 - 18:48

Çdo ditë e më tepër mediat botërore po flasin për një dëshirë të papërmbajtshme të Donald Trump p

Postuar: 20/08/2019 - 18:07

Një ngjarje e rëndë ka tronditur pasditen e sotme Greqinë pasi mediat vendase raportojnë se një h

Postuar: 20/08/2019 - 17:50

Komisioni Europian shprehu sot keqardhje që kryeministri britanik, Boris Johnson nuk kishte propo

Postuar: 20/08/2019 - 17:03

Një ngjarja e rëndë ka ndodhur sot në ishullin e Braçit, në Kroaci, teksa ka humbur jetën ish-min