BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Bota

“S’takohem me grekët po nuk vunë mend”/ Pas deklaratës së bujshme, Erdogan kapet ‘mat’ në Samitin e Madridit (FOTO)

“S’takohem me grekët po nuk vunë mend”/ Pas

Shefi i diplomacisë greke, Nikos Dendias ka takuar dhe biseduar me përfaqësuesit turq përpara Samitit të Aleancës në Madrid.

Edhe pse dy ditë më parë, Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan kishte deklaruar se ai nuk do të takonte më as një përfaqësues të Greqisë, nëse këta të fundit nuk vënë mend, duket se i nxehti i Madridit ka shkrirë akujt.

Kështu pra, në një postim të ministrit të Jashtëm grek në Tëitter, Dendias shihet duke biseduar me delegacionin turk, ku bëjnë pjesë homologu i tij Mevlüt Çavu?oglu, presidenti Recep Tayip Erdogan , drejtori i komunikimit të Presidencës Turke Fahrettin Altun dhe zëdhënësi presidencial Kalbrahim Kalinn.

Së bashku me Nikos Dendias ishin edhe ministri i Jashtëm i Lituanisë Gabrielius Landsbergis, ai i Polonisë Zbignieë Rau dhe i Portugalisë Joao Gomes Cravinio.

“Pata një përshëndetje të shkurtër sociale me presidentin turk Erdogan dhe ministrin e jashtëm Tsavousoglu së bashku me homologët e mi nga Lituania, Landsbergis, Polonia Rao dhe Portugalia Cravinio përpara fillimit të Samitit të sotëm të NATO-s”, shkruan Dendias.

“S’takohem me grekët po nuk vunë mend”/ Pas