BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Bota

Stoltenberg jep lajmin e madh për këtë shtet nordik: I ka përmbushur obligimet për anëtarësim në NATO

Stoltenberg jep lajmin e madh për këtë shtet nordik: I ka

Në 12 qershor, NATO do të nisë bisedimet për anëtarësimin e Suedisë në Aleancën e Atlantikut të Veriut. Këtë e ka bërë me dije sekretari i Përgjithshëm i organizatës, Jens Stoltenberg pas takimit që pati me presidentin e Turqisë Recep Tayip Erdogan në Ankara.

Stoltenberg tha se është dakordësuar me Erdogan që në 12 qershor të mbahet një takim tre palësh mes Suedisë, Finlandës dhe Turqisë për nisjen e procedurave për pranimin e Stokholmit në NATO.

Ai tha se Suedia ka përmbushur tashmë detyrimet për t’u anëtarësuar në NATO dhe se ky anëtarësim do ta bëjë Aleancën edhe më të fortë dhe të sigurt përballë kërcënimeve të mundshme.

Kujtojmë se Erdogan më herët ka kundërshtuar me forcë anëtarësimin e Suedisë në NATO me pretendimin se këto të fundit nuk kanë ekstraduar drejt Turqisë disa prej personave të shpallur në kërkim nga shteti turk nën akuzën e terrorizmit. Tensionet mes dy vendeve u shtuan kur në protestat e organizuara kreu i ekstremit të djathtë në Suedi dogji edhe një kopje të librit të shenjtë të Kuranit.

Tentativat për anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO janë shtuar që pas agresionit ushtarak të Rusisë ndaj Ukrainës në shkurt të vitit 2022.