BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x

Bota

Studimi që po befason dhe mjekët: Personat që nuk konsumojnë këto ushqime kanë më pak shanse për ta kaluar rëndë Covidin!

Studimi që po befason dhe mjekët: Personat që nuk konsumojnë

Personat që nuk hanë mish kanë më pak shanse që të sëmuren rëndë nga Covid-19. Dietat vegjetariane me bazë bimore zvogëlojnë rrezikun e Covid-19 deri në 73 përqind, ndërsa një dietë me bazë peshku zvogëlon rrezikun me 59 përqind. Studimet e mëparshme kanë treguar një lidhje midis dietës, ashpërsisë dhe kohëzgjatjes së një infeksioni Covid-19.

Një sondazh i 2,884 mjekëve dhe infermierëve, që kanë punuar në vijën e parë të frontit, tregoi se personat që kanë ndjekur një dietë vegjetariane kanë përjetuar simptoma më të lehta të Covid-19. Mendohet se e gjitha kjo vjen , pasi në një dietë vegjetariane trupi i njeriut pasurohet me më shumë vitamina.