BREAKING NEWS

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet një person në makinë

Shqipëria nuk gjen qetësi / Plas arma në Elbasan, ekzekutohet
x

Bota

Stuhia e erës së fuqishme në këtë shtet shkakton tragjedi, humbin jetën 11 persona, 102 të tjerë mbesin të plagosur

Stuhia e erës së fuqishme në këtë shtet shkakton

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur një ditë më parë në Kinë, ku mësohet se një stuhi ere ka goditur zonën lindore të vendit, duke lënë të vdekur 11 persona dhe 102 të plagosur. Mediat shkruajnë se viktimat nga era kanë përfunduar në në Lumin Yangtze, apo janë goditur nga drunjtë që janë rrëzuar në tokë.

Stuhia e erës së fuqishme në këtë shtet shkakton

Mësohet se viktimat kanë qenë në një anije të peshkatarëve.

Mediat shkruajnë se dy prej tyre kanë shpëtuar, mirëpo nëntë të tjerë janë ende të zhdukur. Mediat lokale kanë raportuar se gurë të mëdhenj kanë rënë nga qyteti bregdetar Nantong.

Stuhia e erës së fuqishme në këtë shtet shkakton

Disa pamje të publikuara nëpër rrjetet sociale kanë treguar sesi erërat e mëdha kanë dëmtuar qytetin. Nantong është qytet në juglindje të Kinës me tetë milionë banorë. Më shumë se 3,000 banorë janë detyruar të evakuohen, si pasojë e stuhisë.

Më të lexuarat