BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x
BREAKING NEWS

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të drejtë"/ Spartak Braho plas deklaratën e fortë për aferën e inceneratorëve: Skandali është kaq i fortë sa…Ja pse Rama nuk e jep dorëheqjen. A do ketë fundin e Musolinit?

"Ka nja dy deputetë që kundërshtojnë me të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska të destabilizojë Shqipërinë, protesta e 7 korrikut mund të prodhojë viktima

Frrok Çupi: Meta-Berisha kanë marrë urdhër nga Moska
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal ndaj presidentit, akuzohet së bashku me Kryemadhin për fshehje pasurie, në “filtër” dhe 8 zyrtarë të LSI

Rëndohen pozitat e Metës, SPAK regjistron tjetër procedim penal
x
BREAKING NEWS

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të PD dhe si do e përzërë Sali Berishën pasi gjykata të rrëzojë “Foltoren”

Ja strategjia e Lulzim Bashës për të ardhur në krye të
x
BREAKING NEWS

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të “trazojnë” politikën shqiptare pas 24 korrikut

Ja kur ikën Ilir Meta nga Presidenca, 3 skenarët që do të
x
BREAKING NEWS

“Ky është me të vërtetë një moment historik"/ Vjen lajmi i shumëpritur për Finlandën dhe Suedinë

“Ky është me të vërtetë një moment
x

Bota

Suedia dhe Finlanda aplikuan për në NATO, Turqia ‘përcjell’ sinjale pozitive

Suedia dhe Finlanda aplikuan për në NATO, Turqia

Ankaraja sheh qëndrim pozitiv ndaj heqjes së embargos së eksportit të armëve nga Finlanda dhe Suedia gjatë bisedimeve që delegacionet e dy vendeve kandidate për anëtarësim në NATO zhvilluan në Ankara.

Kryekëshilltari i politikës së jashtme i presidentit turk Tajip Erdogan, Ibrahim Kalin mbajti bisedime të veçanta me anëtarët e delegacioneve suedeze dhe finlandeze në Ankara të mërkurën. Kalin, tha pas bisedimeve, se shqetësimet dhe pritshmëritë e Turqisë për luftën ndaj terrorizmit iu përcollën homologëve.

Suedia dhe Finlanda kanë ndaluar eksportet e armëve në Turqi pas inkursionit të saj në Siri kundër milicisë kurde siriane YPG. Ankaraja e konsideron gjithashtu grup terrorist Partinë e Punëtorëve të Kurdistanit.

Finlanda dhe Suedia aplikuan zyrtarisht për t’u anëtarësuar në NATO, por Turqia i befasoi aleatët e NATO-s javën e kaluar kur kundërshtoi anëtarësimin e dy vendeve, duke thënë se strehojnë njerëz të lidhur me grupin militant të Partisë së Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) dhe mbështetës të Fethullah Gulen, të cilin Ankaraja e akuzon për orkestrimin e grushtit të shteti të vitit 2016.