BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x
BREAKING NEWS

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të shtëna me armë, dalin me shpejtësi detajet e minutave të fundit

'Plas' në veri të Kosovës, raportohet për të
x

Bota

Sugjeroi planin e paqes për Ukrainën, Zelensky bën me shpejtësi kërkesën e bujshme për Elon Musk

Sugjeroi planin e paqes për Ukrainën, Zelensky bën me

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy ka ftuar Elon Musk të vizitojë vendin e tij për të parë dëmin e shkaktuar dhe për të kuptuar situatën, pasi multimiliarderi sugjeroi një “plan paqeje” për Ukrainën.

Brenda planit, Musk kishte propozuar në mënyrë të diskutueshme që Ukraina t’i dorëzonte territorin Rusisë, ndërsa në komentet drejtuar shefit ekzekutiv të Tesla, Zelenskyy tha: “Nëse doni të kuptoni se çfarë ka bërë Rusia këtu, ejani në Ukrainë dhe do ta shihni këtë me sytë tuaj.

Musk më parë kërcënoi se do të tërheqë fondet për shërbimin e internetit Starlink në Ukrainë, i cili mbetet një mjet shpëtimi për ushtarët dhe civilët.

Ai argumentoi se Starlink po humbiste para, por më vonë u tërhoq nga kërcënimi dhe tha se “thjesht do të vazhdojë të financojë” shërbimin.

Në komente të tjera në samitin DealBook të New York Times, Zelenskyy tha se nuk besonte se Vladimir Putin do të përdorte armë bërthamore – pavarësisht frikës nga Perëndimi.