Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Sulltani" Erdogan merr sërish qeverinë, nis ekzekutimin e kokave të puçit, shtohet paniku

"Sulltani" Erdogan merr sërish qeverinë, nis ekzekutimin e kokave të puçit, shtohet paniku

Postuar: 16/07/2016 - 08:02

Disa orë pas një sulmi të befasishëm ushtarak kundër qeverisë së Presidentit Rexhep Tail Erdogan, mëngjesi ka zbardhur në Turqi, shkruan CNN.
 
Erdogan, duke iu drejtuar turmën së njërëzve të mbledhur në Stamboll, tha se grushti i shtetit dështoi dhe “qeveria është nën kontroll”, por njoftime për shpërthime dhe të shtëna armësh vijnë ende nga Stambolli.
 
42 persona, përfshirë oficerë policie, thuhet se janë vrarë në Ankara. Në Stamboll, pamjet  domethënëse të ushtarëve që dorëzohen mbi një urë dominojnë të gjitha mediat.
 
Është e paqartë se kush vërtet po e kontrollon Stambollin dhe Ankaranë në këtë moment.
 
Aeroporti turk i Stambollit është rihapur dhe stacionet e lajmeve janë filluar përsëri transmetimit, pasi u mbyllën përkohësisht nga ushtarët gjatë natës. Kjo është më e fundit.
 
Ndërkohë, raportohet se janë plagosur rreth 1000 njerëz dhe janë vrarë deri tani 16 organizatorë të puçit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 05/12/2019 - 23:52

Mark Bloomfield kishte pasur një karrierë domethënëse në botën e vullnetarizmit në vendet më të varfra të botës, Indi dhe Afrikë mbi të gjitha, duke qenë për disa kohë edhe asistenti special i Nënë Terezës në vitet e

Postuar: 05/12/2019 - 23:14

Hillary Clinton ishte në një intervistë me Howard Stern të Mërkurën.Dhe biseda u zhvendos në disa

Postuar: 05/12/2019 - 19:49

Franca thuajse ka ndaluar funksionin sot prej grevave masive në sektorin publik dhe privat teks

Postuar: 05/12/2019 - 19:21

Holly Capron 28 vjeç nga Exeter, Devon, u raportua e zhdukur më 25 nëntor.

Postuar: 05/12/2019 - 17:50

Një total prej 1.3 milionë bitcoin me vlerë afro 9 miliardë dollarë u zhvendosën në një orë dit

Postuar: 05/12/2019 - 15:58

Partia e Re në pushtet i bëri kërkesë presidentit Aliyev për shpërndarjen e parlamentit dhe mba

Postuar: 05/12/2019 - 15:46

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan, ka dënuar ata që përdorin fjalën “Islam&rdquo