BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x
BREAKING NEWS

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin: Kërkon mëshirë nga Perëndimi për aferën McGonigal

Berisha reagon pas deklaratës së Ramës për Kurtin:
x
BREAKING NEWS

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit të pijshëm, reagon policia

Ndodh sërish në Bulqizë! Banorët u helmuan nga ndotja e ujit
x
BREAKING NEWS

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon dorëheqjen e ministres së njohur

Grupi Parlamentar i PD del me thirrjen e fortë ndaj SPAK dhe kërkon
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën njerëz, do na e thojë vetë kryeministri

Artan Hoxha paralajmëron arrestimin e bujshëm: Mbani frymën
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe tërhiq policinë

Tensionet në veri, Rama i ashpër me Kurtin: Dëgjo BE-në dhe
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të komunave, BE sërish thirrje Kosovës: Të mbahen zgjedhje të jashtëzakonshme, situata duhet…

Tensionet në Veri pas emërimit të 4 kryetarëve të
x
BREAKING NEWS

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe sqetull 54-vjeçari, zbardhen detajet e para

Emri/ Kërcet thika në Sarandë, plagoset në kokë dhe
x

Bota

Sulm me armë në një shkollë, plagosen dy nxënës

Sulm me armë në një shkollë, plagosen dy nxënës

Dy studentë u plagosën nga të shtënat me armë zjarri jashtë një shkolle të mesme në zonën e Dallas të hënën në mëngjes, policia arrestoi personin e dyshuar për sulmin, thanë zyrtarët.

Të shtënat filluan në një kampus të shkollës së mesme në periferi të Arlington rreth orës 6:55 të mëngjesit, përpara se shumë studentë të mbërrinin për ditën e parë në mësime pas pushimit të pranverës, sipas policisë dhe zyrtarëve të distriktit shkollor.

Të dy nxënëxit e plagosur po marrin kujdes mjekësor, tha zëdhënësja e Distriktit të Shkollës së Pavarur të Arlingtonit, Anita Foster. Ajo nuk mundi të jepte menjëherë informacione të mëtejshme mbi identitetin apo gjendjen e studenteve.

Policia e Arlington tha se sulmuesi i dyshuar nuk hyri në ndërtesën e shkollës së mesme Lamar dhe u arrestua menjëherë pasi oficerët mbërritën në vendngjarje.

Foster tha se autobusët e shkollës dhe studentët e tjerë që vinin u devijuan nga kampusi përpara se të fillonin mësimet. Zyrtarët u kërkuan prindërve dhe të tjerëve që të qëndronin larg kampusit ndërsa policia hetonte.