BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që ndaloi dhunimin e Gert Shehut

Sulmi ndaj Berishës/ Gazetari zbulon kush është personi që
x
BREAKING NEWS

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më ftojnë sot si drejtues në polici nuk pranoj. Ja arsyeja e fortë

Shemsi Prençi habit me deklaratën: Edhe nëse më
x
BREAKING NEWS

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime të forta: Gerti Shehu mund të jetë i rekrutuar nga shërbime inteligjence

Sulmi ndaj Sali Berishës në protestë, gazetari hedh dyshime
x
BREAKING NEWS

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i menjëhershëm i policisë

Shpërthimet në veri të Kosovës, vjen reagimi i
x
BREAKING NEWS

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh detaje të forta dhe zbulon lëvizjet e fundit të prokurorisë

A janë sekuestruar kamerat e sigurisë në PD? Gazetari zbardh
x
BREAKING NEWS

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e Berishës për agresorin

U sulmua nga 31-vjeçari, Breçani zbulon porosinë e
x
BREAKING NEWS

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër autoritetet: Hetimi për sulmin ndaj Berishës duhet të niste më shpejt, policia duhet të...

Neutralizoi agresorin e Berishës, Erzen Breçani kritikon ashpër
x
BREAKING NEWS

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i fuqishëm në Mitrovicë, dyshohet se...

Tensionohet situata në veri të Kosovës, shpërthim i
x

Bota

Sulme bërthamore nga Rusia? Deputeti i partisë së Putin zbulon të vërtetën: Nuk do bëjmë masakër në botë

Sulme bërthamore nga Rusia? Deputeti i partisë së Putin zbulon

Një deputet rus ka thënë se vendi i tij do të përdorë armë bërthamore “vetëm si përgjigje”.

Duke folur për BBC, Evgeny Popov, një anëtar i Dumës për partinë Rusia e Bashkuar e Vladimir Putin dhe prezantues i televizionit shtetëror, tha se Rusia “nuk do të sulmojë më parë vendet perëndimore”, por paralajmëroi se vendi do të përgjigjet nëse sulmohet.

Ai shtoi: “Ne nuk do të bëjmë ndonjë masakër bërthamore në botë. Kjo nuk është politika jonë. Nuk është praktika jonë. Ne jemi njerëz paqësorë në Rusi, por mund të përgjigjemi nëse do të na sulmonit.”

I pyetur nëse referendumet në zonat e okupuara të Ukrainës lindore nënkuptojnë se pasi të aneksohen, ato territore do të mbrohen me përdorimin e armëve bërthamore, z. Popov tha: “Unë me të vërtetë nuk di si t’i përgjigjem kësaj. Por ju duhet ta dini se ne do të mbrojmë atdheun tonë”.

I shtyrë përsëri nëse ai mund të shihte një situatë ku Rusia do të përdorte së pari armë bërthamore, deputeti rus tha: “Vetëm si përgjigje, pikëpamja ime është e qartë. Ne do të përdorim armë bërthamore vetëm si përgjigje. Vetëm si përgjigje ndaj përdorimit të armët bërthamore kundër territorit tonë. Ne do të mbrojmë vendin tonë sovran dhe shtetin tonë sovran. Dhe, natyrisht, armët bërthamore janë garancia jonë e sigurisë.”