BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x

Bota

Sulmet në Gaza, Irani kërcënon Izraelin: Do paguani çmimi të rëndë

Sulmet në Gaza, Irani kërcënon Izraelin: Do paguani çmimi

Komandanti i Korpusit të Gardës Revolucionare Islamike të Iranit, paralajmëroi Izraelin për sulmet e vazhdueshme me raketa në Rripin e Gazës.

Gjeneral Major Hossein Salami tha se Izraeli do të paguajë çmim të rëndë për sulmet në Gaza.

Ai e bëri këtë paralajmërim gjatë një takimi me udhëheqësin e Xhihadit Islamik Ziyad al-Nakhalah në Teheran këtë të shtunë.

Nakhalah, i cili mbërriti në Teheran të mërkurën, zhvilloi një sërë takimesh me zyrtarë të lartë iranianë, duke përfshirë Presidentin Ebrahim Raisi, Ministrin e Jashtëm Hossein Amir-Abdollahian dhe këshilltarin e lartë të Udhëheqësit Suprem Ali Akbar Velayati.

Vizita e tij përkon me sulmet ajrore izraelite në Gaza që nga e premtja, që raportohet se kanë shkaktuar 15 viktima dhe mbi 100 të plagosur. Izraeli ka deklaruar nisjen e një operacioni për goditjen e anëtarëve të Xhihadit Islamik, një organizatë palestineze me lidhje me Hamas-in.