BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x
BREAKING NEWS

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të zgjasë

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të
x
BREAKING NEWS

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në Fushë-Krujë, zbardhen detaje të reja, ja makina e përdorur nga autorët

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në
x
BREAKING NEWS

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur praninë ushtarake në veri të Kosovës, do veprojmë nëse...

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur
x
BREAKING NEWS

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë qeverisë: Ulni çmimin e karburanteve, jepini fund rrjepjes

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë
x
BREAKING NEWS

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës së krimit, edhe SHISH ngrihet në këmbë në kërkim të Ervis Martinajt! Kontrollohen bazat në 5 qytete, ja çfarë po tentohet përmes qelizave telefonike

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës
x

Bota

Sulmet në Kiev, reagon kryebashkiaku: Simbolikë përpara samitit të NATO-s

Sulmet në Kiev, reagon kryebashkiaku: Simbolikë përpara samitit

Kryebashkiaku i kryeqytetit ukrainas Vitali Klitschko ka reaguar ditën e sotme pas sulmeve në Kiev, i cili thotë se mund të jenë “një sulm simbolik” përpara fillimit të samitit të NATO-s të kësaj jave në Madrid.

Komentet erdhën pasi zyrtarët konfirmuan se një person ishte vrarë dhe pesë u plagosën pas sulmeve ruse në Kiev sot. Ditën e sotme u raportuan sulme në qendrën e Kievit në orët e hershme, sulmi i parë në qytet pas javësh.

Dy shpërthime të tjera u dëgjuan në periferi jugore të qytetit më vonë gjatë ditës, tha një reporter i Reuters.