BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x

Bota

Sulmet ruse/ Zyrtarët ukrainas bëjnë paralajmërimin e frikshëm: Është jetike që Kievi të rimarrë...

Sulmet ruse/ Zyrtarët ukrainas bëjnë paralajmërimin e

Kreu i firmës shtetërore të energjisë bërthamore të Ukrainës ka paralajmëruar në lidhje me rreziqet e larta që paraqet bombardimi i termocentralit bërthamor të Zaporizhzhias të pushtuar nga Rusia dhe tha se është jetike që Kievi të rimarrë kontrollin mbi objektin në kohë për dimër.

Shefi i Energoatom, Petro Kotin, i tha agjencisë së lajmeve Reuters se sulmet ruse të javës së kaluar kishin dëmtuar tre linja që lidhin uzinën e Zaporizhzhias me rrjetin ukrainas dhe se Rusia kërkon të lidhë objektin me rrjetin e saj.

Ukraina dhe Rusia kanë akuzuar njëra-tjetrën për sulmet ndaj centralit të madh bërthamor, më i madhi në Evropë, që shtrihet në territorin e kontrolluar nga Rusia.