BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e Elbasanit

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga kati i katërt, zbardhen detajet e para

EMRI/ Ngjarje e rëndë në spitalin e Gramshit, pacienti hidhet nga
x
BREAKING NEWS

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja çfarë po ndodh në selinë blu

30 minuta para seancës, Berisha bën lëvizjen e papritur, ja
x
BREAKING NEWS

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon Partinë Socialiste: Nuk më lejojnë të...

“Akt kriminal”/ Ish-kryetari socialist i këtij qyteti denoncon
x
BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x

Bota

Sulmi me bombë në një xhami, rritet numri i viktimave, dalin detajet e fundit

Sulmi me bombë në një xhami, rritet numri i viktimave, dalin

Rritet sërish bilanci i viktimave nga sulmi me bombë në një xhami në Pakistan.

Autoritete vendase raportojnë se të paktën 100 persona kanë humbur jetën dhe 127 të tjerë janë plagosur, në sulmin vetëvrasës në xhami që kishte në shënjestër policët në qytetin Peshawar në Pakistan. Xhamia është brenda një zone të selisë së policisë së sigurisë së lartë, ndërkohë që vijon hetimi për të zbardhur detajet mbi mënyrën se si sulmuesi hyri brenda.

Lajmi u bë i ditur nga Muhammad Asim Khan, zëdhënës i spitalit në qytet, i cili tha se të paktën 100 njerëz kishin vdekur pas shpërthimit të së hënës në xhami në një kompleks policie. Theksojmë se dhe vetë Khan ishte pjesë e të plagosurve, ku theu këmbën dhe ngeci në rrëmoja për rreth 3 orë.

Në lidhje me sulmin, Inspektori i Përgjithshëm i Policisë së Peshawarit Moazim Jah Ansari, tha se autoritetet dyshojnë së janë përdorur 12 kilogramë eksploziv. Sulmi la 217 të plagosur, shtoi Ansari.

Ekipet e shpëtimit janë duke vijuar punën për shpëtimin e personave të tjerë nën rrënoja, por shpresat për t’i nxjerrë të gjallë është e ulët, pothuaj zero.