Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmi në “Charlie Hebdo”, Britania rrit sigurinë në kufijtë e saj

Sulmi në “Charlie Hebdo”, Britania rrit sigurinë në kufijtë e saj

Postuar: 08/01/2015 - 14:09

Qeveria e Britanisë së Madhe ka deklaruar se ka rritur sigurinë në kufijtë e saj, përfshirë portet dhe pikat e kontrollit që operojnë në tokën franceze, pas sulmit të djeshëm në selinë e “Charlie Hebdo” në Paris.
 
Një zëdhënëse e kryeministrit David Cameroon ka deklaruar se forcat shtesë të sigurimit nuk janë të bazuara në ndonjë informacion specifik të inteligjencës dhe se nuk kishte plane të rritjes së alarmit të rrezikut të vendit, i cili tashmë është në nivelin e dytë më të lartë.
 
“Si masë parandaluese kemi rritur sigurinë në kufijtë tanë. Për shembull në porte, njerëzit do të vërejnë një kontroll më të madhe të veturave e kamionëve, një skanim më të madh të mallrave dhe po ashtu prezencë më të madhe të dukshme të forcave policore”, ka deklaruar zëdhënësja për gazetarët.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:15

Tërmeti i fortë tronditi sot në drekë kryeqytetin grek të Athinës, duke alarmuar miliona banorë.
 
Si pasojë në disa zona është ndërprerë energjia elektrike.
 

Postuar: 19/07/2019 - 22:02

Irani ka sekuestruar sonte çisternën e dytë detare në pronësi britanike në ujërat e Ngushticës

Postuar: 19/07/2019 - 21:48

Ministria ruse e mbrojtjes ka publikuar një video me testimet në detin e Japonisë, ku dy luftan

Postuar: 19/07/2019 - 21:40

Një video tregon momentin e tmerrshëm kur një turiste zhvishet lakuriq dhe kërcen nga një urë m

Postuar: 19/07/2019 - 21:33

Modelja e bukur ruse që u martua me ish-mbretin e Maljazisë dhe u raportua më pas se është divo

Postuar: 19/07/2019 - 21:03

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venezuelë, teksa lojtari Gerardo Mendoza, është gjetur i vrarë

Postuar: 19/07/2019 - 15:56

Irani ka mohuar sot pretendimet e President Donald Trump se një luftanije ameriakne në Gjirin P