Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmi në Francë/ Presidenti Hollande mbledh Këshillin e Mbrojtjes

Postuar: 21/04/2017 - 10:23

Presidenti i Francës, François Hollande, mblodhi mëngjesin e sotëm Këshillin e Mbrojtjes, në të cilin do të diskutohet rreth sulmit të dyshuar terrorist. Po ashtu edhe për të siguruar mbarëvajtjen e raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale që do të zhvillohen të dielën, por edhe për diskutime të mundshme rreth sulmit terrorist.  

Në pallatin presidencial kanë mbërritur të gjithë Ministrat e qeverisë si dhe zyrtarë të tjerë të lartë, ndaj pritet të shihet se çfarë vendimesh do të merren pas diskutimeve.

Aktualisht, Franca është në një gjëndje të jashtëzakonshme, e megjithatë një sërë situatash kanë treguar se incidentet mund të ndodhin nga momenti në moment.

Pas mbledhjes, pritet të shihet nëse do të ketë një prononcim nga Presidenti, apo nga zyrtarë të tjerë të lartë, për të njoftuar vendimet që do të merren.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/04/2017 - 20:37

Ushtria turke ka kryer sulme ajrore kundër luftëtarëve të Partisë Punëtore Kurde (PKK)në veri të Irakut dhe verilindje të Sirisë njoftoi sot agjencia shtetërore Anadolu.

Postuar: 25/04/2017 - 20:01

Pas shpalljes së zgjedhjeve tëparakohshme në Britani, opozita laburiste u hodh dje nësulm fushate duke deklaruar se do tëanulojëdaljen e ishullit nga unioni evropian duke &

Postuar: 25/04/2017 - 19:41

Qeveria greke ka finalizuar dje në një tjetër privatizim madhor të ekonomisë, në kuadër të kushteve arbitrare të huadhënësve ndërkombëtare të FMN he Bashkimit Evroipan.

Postuar: 25/04/2017 - 19:11

Dy kandidatët pwr postin e presidentit të ardhshëm të Francës morën pjesë dje në ceremoninë e zymtë të policit të vrarë në Champs Elysees, gjatë sulmit terrorist të dy ditëve më

Postuar: 25/04/2017 - 19:08

Nëndetësja bërthamore amerikane “USS Michigan”, ka mbërritur dje në portin Busan të Koresë së Jugut, konfirmuan burimet ushtarake amerikane.

Postuar: 25/04/2017 - 18:15

Ivanka Trump, e cilësuar ndryshe edhe si vajza e preferuar e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, u përball me britma teksa mbronte qëndrimin e babait të vet në prani të grave&

Postuar: 25/04/2017 - 10:12

Një avioni të vogël, i cili fluturonte mbi Taichung, Tajvan, i është prishur motori, por piloti ka ruajtur gjakftohtësinë dhe ka bërë ulje emergjente.