Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Sulmi ndaj "Charlie Hebdo", Kukan: Nderim për viktimat dhe gazetarët që u bënë viktima të terrorizmit

Sulmi ndaj "Charlie Hebdo", Kukan: Nderim për viktimat dhe gazetarët që u bënë viktima të terrorizmit

Postuar: 09/01/2015 - 12:10

Europarlamentari Eduard  Kukan ka postuar në profilin e tij Facebook, pjesë të aktivitetit të europarlamentarëve ne nderim të gazetarëve që u viktimizuan nga terrorizmi.
 
Kukan shprehet se duhet të mbajtur një minutë heshtje që mbajtën eurodeputetët për viktimat e sulmit  në Charlie Hebdo në Paris.
 
Ai e ka shoqëruar me foto ketë moment të rëndësishëm në kujtim të gazetarëve të vrarë nga terroristët në mbarë botën.
 
“Dje europarlamentarët kanë mbajtur një minute heshtje për të nderuar viktimat e sulmit në Charlie Hebdo. Duhet gjithashtu të mbahen në mend të gjithë gazetarët që kanë vdekur nën duart e terroristëve”, shkruan Kukan. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:32

SHBA pas një dekade e gjysmë sërish dërgon ushtri dhe resurse ushtarake në bazën ajrore në Arabinë Saudite,  pas pershkallzimit të tensioneve në Gjirin Persik.
 

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

22 persona që kishin marrë pjesë në hapjen e varrit të faraonit Tutankamon kanë vdekur në rreth

Postuar: 20/07/2019 - 15:05

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën,19 janë plagosur  dhe pesë të tjerë janë raportuar

Postuar: 20/07/2019 - 15:03

Komisioni Evropian (KE) miratoi një pako të re të masave për ndihmë në vlerë prej 1.41 miliardë

Postuar: 20/07/2019 - 13:56

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin tronditës kur një adoleshente u qëllua pa ndjenja një natë

Postuar: 20/07/2019 - 13:20

Alarmi për terrorizëm u rikthye sërish në Romë, pasi policia u vu në ndjekje të një 27-vjeçari ng

Postuar: 20/07/2019 - 12:18

Gjendet të vdekur në autostradë një amerikane dhe i dashuri i saj kanadez.